Nejlepší probiotikum a prebiotikum


Dotaz

Anonym, 13. 5. 2019

Dobrý den, chci pochválit za hezké webové stránky a zeptat se vás - jaké probiotika a prebiotika vy jako odborníci doporučujete? Aktuálně jsem na začátku těhotenství a probiotika mi dělají dobře. Mám teď od Swissu. Chci ale zjistit, které jsou u nás na trhu ty nejlepší pro tělo - mé i miminka. Děkuji moc. Krásný den. Alice

Odpověď

8. 8. 2019

Dobrý den,

jsme opravdu rádi, že se Vám naše stránky líbí a že v nich najdete užitečné informace.

Je skvělé, že užíváte probiotika v těhotenství, studie naznačují, že tyto přátelské bakterie jsou prospěšné nejen pro Vaše zdraví, ale také pro zdraví Vašeho miminka.

Na trhu je řada přípravků, které se liší složením a  počtem probiotických bakterií,  nové generace  mají navíc zajištěnou ochranu mikroorganismů před nepříznivým prostředím  na jejich cestě do cílové části trávicího ústrojí.

Pokud Vám stávající přípravek vyhovuje, klidně u něho  zůstaňte, nebo můžete také vyzkoušet přípravek ProbiX combicare, který navíc obsahuje probiotika zaměřená na dutinu ústní.

Před výběrem vhodného probiotika se doporučuje poradit se s Vaším lékařem .

Prebiotika, tedy přípravky, které zajišťují výživu pro přátelské bakterie jsou ideálním doplňkem stravy. V těhotenství zvlášť je vhodná rozpustná vláknina, kterou  vypijete ve vodě nebo v čaji. Můžete zkusit např. Prebiolax, který má velmi snadné užívání a příjemnou chuť.

 

Hezký den

Tým Zdravého Zažívání

Zpět do poradny

Články